Akcesoria barmańskie

Kolorowe napoje wyskokowe są lubiane przez wielu z nas. To tylko mit, że gustują w nich wyłącznie kobiety, gdyż również mężczyźni lubią słodkie lub kwaśne drinki. Istotne jest to, że wcale nie musimy korzystać tylko i wyłącznie z karty drinków w drogich restauracjach lub barach, ale przygotowanie pysznych napojów alkoholowych jest możliwe również w domowym zaciszu. Tak naprawdę na początek wcale nie musimy wyposażać się w bardzo drogie akcesoria i mnóstwo likierów, ale z pewnością początkującym przyda się kilka gadżetów, dzięki którym możliwe będzie przygotowanie w domowym zaciszu efektownych drinków zarówno dla siebie, znajomych czy rodziny. Co nam się przyda? Tego dowiecie się z dalszej części naszego tekstu.

Przydatne akcesoria barmańskie dla początkujących

Na początek niezbędna okaże się łyżeczka barmańska. Łyżeczka barmańska przydatna jest do mieszania drinków, które nie są wstrząsane, a także znajdzie zastosowanie do nalewania alkoholu delikatnie i po ściance. Łyżeczka barmańska dostępna jest w wielu różnych wersjach, ale z pewnością wyróżnia się tym, że zwykle bywa dłuższa niż łyżeczki do herbaty czy też łyżki do zupy.

Wspomnieliśmy o tym, że nie wszystkie drinki bywają wstrząśnięte, dlatego warto zakupić w taki przyrząd akcesorium jak łyżeczka barmańska. Jednak niezwykle przydatne akcesoria to także shakery. Popularnym rozwiązaniem jest na przykład dwuczęściowy shaker bostoński, który na początek przygody z przygotowywaniem drinków w zupełności wystarczy. Shaker bostoński warto wyposażyć także w sitko, które okaże się niezwykle przydatne. Co prawda doświadczeni barmani doskonale sobie radzą bez niego lub wykorzystują bardziej zaawansowane sprzęty, ale jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z przygotowywaniem drinków w domowym zaciszu, warto zwrócić uwagę, bostońskiej posiadał takie sitko. Oczywiście możemy wybrać również shaker trzyczęściowy, ale w tym wypadku zdania są podzielone i konkretne wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Uznaje się, że shaker bostoński to doskonałe rozwiązanie, bo też nie musimy się obawiać tego, że będzie nam przeciekał. Rozwiązanie trzyczęściowe co prawda bywa łatwiejsze w obsłudze i lżejsze, ale każde z tych akcesorium posiada swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Jeżeli chcemy efektownie serwować i przygotowywać drinki w naszej domowej kuchni przydatna okaże się także mata barmańska. Jeżeli już byliście świadkami przygotowywania drinków w barze, z pewnością zauważyliście, że przygotowywania drinków to proces, w którym może dojść do rozlania różnych składników – alkoholu, soków czy też syropu. Niestety, ale meble nie lubią wilgoci, a tego typu kontakt z naszym blatem może przynieść nieodwracalne skutki. Dlatego też mata barmańska okaże się przydatna nie tylko w profesjonalnych restauracjach i barach, ale świetnie także sprawdzi się domu. Warto wiedzieć, że mata barmańska dostępna jest w różnych rozmiarach, dlatego też z powodzeniem uda nam się wybrać akcesoria w pełni dostosowane do naszych potrzeb. Mata barmańska to naprawdę wygodne i praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w procesie przygotowywania drinków, podobnie jak shaker bostoński i łyżeczka barmańska.

Akcesoria barmańskie, które przydadzą się w naszym domu

Akcesoria barmańskie mogą być naprawdę różne, gdyż ich wybór jest niezwykle szeroki i oznaczają one także drobiazgowy asortyment. Na początek przygody z przyrządzaniem drinków w domowym zaciszu wystarczą nam podstawowe przedmioty, które usprawniają cały proces. Istotne jest jednak to, by przed dokonaniem zakupu przypadkowych rzeczy zwrócić uwagę na to, jakie drinki zamierzamy przyrządzać. Jeżeli mamy ulubione napoje kolorowe z dodatkiem alkoholu, zacznijmy od wyboru zarówno składników niezbędnych do ich przyrządzenia, a także skupmy się na konkretnych akcesoriach barmańskich. Skorzystanie z profesjonalnych akcesoriów do przyrządzania drinków wcale nie jest trudne i z powodzeniem poradzimy sobie z tym w domowym zaciszu. Z czasem na pewno nabierzemy więcej wprawy, a dzięki temu uda nam się zaskoczyć nawet najbardziej wymagających znajomych, którzy z pewnością chętnie będą wykorzystywali nasze poszerzające się umiejętności.